تبلیغات
کانون فرهنگی شهید فراحی شیراز - امروز انقلاب اسلامی در حمله گازنبری آمریکا و اسلام آمریکایی قرار گرفته است
کانون فرهنگی شهید فراحی شیراز
جبهه جدید جهاد فکری

امروز انقلاب اسلامی در حمله گازنبری آمریکا و اسلام آمریکایی قرار گرفته است/ عدم شفافیت یعنی پول یارانه یکماه همه مردم ۳۵۰۰ میلیارد و معوقات بانکی ۲۳ نفر هم ۲۳ هزار میلیارد!


برای خواندن متن كامل به ادامه مطلب مراجعه کنید...

گروه سیاسی – رجانیوز: دکتر سعید جلیلی که برای شرکت در مراسم یادواره شهید محمد منتظرقائم و دیدار با مردم فردوس روز پنجشنبه به این شهرستان سفر کرده بود، در جمع مردم فردوس گفت: امروز انقلاب اسلامی در حمله گازنبری آمریکا و اسلام آمریکایی قرار گرفته است. امروز عمیق‌ترین روابط آمریکا با مرتجع‌ترین کشور‌ها است که حتی بوی دموکراسی را نفهمیده‌اند. متحجر‌ترین افکار، متحد مدرنیته متحجر شده است. امروز تکفیری‌ها و تحریمی‌ها متحد شده‌اند که جلوی انقلاب را بگیرند. جریان تکفیری و جریان مدرنیته تحریمی در مقابل خط مقاومت ایستاده‌اند.

به گزارش رجانیوز، یادواره شهید محمد منتظرقائم که در سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس در فردوس برگزار شده بود، با حضور نماینده رهبر معظم انقلاب در شورایعالی امنیت ملی و استقبال باشکوه مردم برگزار شد.

دکتر جلیلی در یادواره شهید محمد منتظر قائم در شهرستان فردوس با پرسیدن یک پرسش سخنرانی خود را آغاز کرد و گفت: یک سؤال اساسی پیش می‌آید که منظور از برگزاری مراسمی مانند یادواره‌های شهدا چیست؟

وی در پاسخ به این پرسش گفت: در شکل ابتدایی‌اش این است که می‌خواهیم این پیام را به شهدا بدهیم که یاد آن‌ها زنده است و ان شاءالله راه‌شان تداوم خواهد داشت اما یک پیام را شهدا در این مجالس به صراحت قرآن به ما می‌دهند. قرآن ضمن اینکه بیان می‌کند که شهدا زنده هستند، می‌گوید که آن‌ها به ما پیام می‌دهند. اولا پیام بشارت می‌دهند که دو نکته مهم را بیان می‌کنند: ۱- نترسید؛ ۲- نگران نباشید.


نماینده رهبر معظم انقلاب در شورایعالی امنیت ملی افزود: در جهان امروز بیش از ۱۴۰ کشور در دنیا وجود دارد اما چرا در بین این ۱۹۰ موضوع کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران اینقدر تکرار می‌شود؟ ایران اسلامی چه خصلتی دارد که دغدغه بسیاری از مراکز قدرت شده است؟
 
وی ادامه داد: پس از جنگ جهانی دوم عده‌ای در دنیا آمدند نظمی را در جهان حاکم کرده‌اند و به صراحت برای چند قدرت دنیا یک امتیازات خاص را قائل شده‌اند. منطق آن‌ها این بود که چون زورشان بیشتر است مستکبرانه باید امتیازات خاصی داشته باشند.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: چرا باید فقط ۵ کشور دنیا امتیاز وتو داشته باشند؟ چرا باید ۵ کشور دنیا سلاح هسته‌ای داشته باشند؟ یک نظم را بر مبنای زور و نه بر مبنای عدالت و یا حتی دموکراسی تشکیل داده‌اند اما در کنارش شعار دموکراسی و حقوق بشر سر می‌دهند؛ زور و تزویر در کنار هم آمده‌اند.

وی افزود: در همین موضوع سلاح هسته‌ای، کسانی که خودشان زرادخانه دارند و مجرم استفاده از سلاح هسته‌ای هستند، مدعی خلع سلاح هسته‌ای شده‌اند. همین آلان همین مدعیان دروغین آزمایش سلاح هسته‌ای انجام می‌دهند؛ امروز زور و تزویر بر مناسبات جهان ما حاکم شده است.


دکتر جلیلی در جمع مردم شهرستان فردوس گفت: جهان غرب که ادعای دموکراسی و اقتصاد آزادش گوش فلک را کر کرده است، در چند دهه گذشته ۶۰ کشور جهان را تحریم و به بیش از ۳۹ کشور لشکرکشی نظامی کرده است. کسانی که خودشان را کدخدای جهان معرفی می‌کنند، امروز در مقابل خود کشوری را می‌بینند که در برابر اراده‌های به ناحق آن‌ها به حق ایستاده است.
 
وی در ادامه با مطرح کردن اینکه خیلی از کشور‌ها در مقابل استکبار و آمریکا مخالفت کرده‌اند و مقاومت نموده‌اند ولی چرا ایران کانون توجه شده است؟ افزود: این چند قدرت علیرغم اختلافاتی که دارند، اما در برابر ایران اشتراک نظر دارند. در همین پیروزی انقلاب اسلامی همه این قدرت‌ها پشت سر شاه بودند ولی ملت ما می‌خواست شاه برود. در زمان دفاع مقدس خودشان چندین بار اعتراف کردند که از صدام حمایت کردند و به امکانات و پول دادند ولی اراده ملت ما بر آن‌ها تحمیل شد.
 
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورایعالی امنیت ملی، در بیان نمونه‌ای دیگر از تحمیل اراده ملت ایران بر دشمنان افزود: در همین تحریم‌ها که از سال ۱۳۵۹ آغاز شده است، در هر موضوعی که ایران را تحریم کردند ملت ما موقعیت بهتری پیدا کرده است؛ نمونه‌اش همین هسته‌ای است.
 
دکتر جلیلی گفت: ویژگی بر‌تر ملت ما و نظام نسبت به سایر نظام‌های مخالف آمریکا این است که ما در عین مقاومت پیشرفت هم کرده‌ایم. نظر و اراده مردم ما علاوه بر محقق شدن، موفق هم شده و این الگوی جدید شکل گرفته است. آن چیزی که برای استکبار مهم است، این است که این مدل تکثیر نشود. چون وقتی این مدل تکثیر شود جنوب لبنان را آزاد می‌کند و در جنگ‌های ۳۳ روزه، ۲۲ و ۸ روزه باعث شکست دشمن می‌شود. لذا امروز نام انقلاب اسلامی و امام (ره) بر سر زبان‌ها افتاده و این مدل یک حرکتی از جنس حرکت انبیاء است.

 

وی با اشاره به اینکه هر‌گاه پیامبری خواست یک آرمان بزرگ را دنبال کند شیاطین بیکار ننشستند و تمام سعی خود را کردند که آرمان بزرگ پیامبران الهی محقق نشود، گفت: اولین ابزار شیطان ترساندن است اما ملت ما موفق شد چون نترسید. تمام کارکرد استکبار این است که بتوانند فضای ترس را حاکم کنند. قبل از انقلاب تردید در درافتادن با شاه منطق شیطان بود و امروز تردید در درافتادن با آمریکا یک منطق شیطانی است اما پیام شهدا این است که در مقابل دشمنان ترس و نگرانی به خود راه ندهید.
 
دکتر جلیلی گفت: ابزار دوم شیطان تحریم است. گزینه نظامی در برابر ایران یک بلوف مسخره است و خود اوباما و معاون اولش به صراحت بیان کردند که دیگر چیزی نداریم که بتوانیم جلوی ایران را بگیریم. گزینه نظامی آن‌ها در دفاع مقدس رقم خورد که تودهنی محکمی از ملت ایران دریافت کردند. آن‌ها الان آمده‌اند که از تحریم و فشار اقتصادی استفاده کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اما دشمنان ما می‌بینند که همین فشار‌ها و مبارزه‌ها تبدیل به فرصت شده و موفقیت بیشتری برای نظام ایجاد کرده است.
 
وی گفت: این تفکر یک مبنای جدید است. آن‌ها بیشتر از اینکه نگران غنی سازی سانتریفیوژ‌ها باشند نگران شخصیت‌هایی مثل شهید شهریاری هستند که اعتماد به نفس ملت ما را غنی سازی کردند.

 
دکتر جلیلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد پیشرفت و نه اقتصاد ریاضت. ما امکانات فراوانی در این کشور داریم که اگر این‌ها جمع بشود بسیار بیشتر از انرژی هسته‌ای برای دشمن ایجاد نگرانی می‌کند. اگر فرهنگ بسیجی که ما می‌توانیم و نمی‌ترسیم، در بین مردم و مسئولین ترویج شود موفقیت‌های بزرگی را رقم خواهد زد.
 
وی در جمع مردم شهرستان فردوس و در یادواره شهید منتظر قائم گفت: باید با عدم تردید در اهداف و باور داشتن به آنچه که داریم، این موضوع را محقق کنیم. در بحث سلبی نباید اجازه دهیم که بیت المال و تمام داشته‌های ملت با سازوکارهای غلط درست استفاده نشود. شفاف سازی اقتصادی بسیار مهم است و نباید اجازه دهیم که عده معدودی بخواهند سرمایه ملت ما را مورد طمع قرار دهند. بانک‌ها و سیستم‌های اقتصادی باید شکل صحیحی پیدا کند.
 
دکتر جلیلی ادامه داد: یارانه همه مردم ایران در طول یک ماه ۳۵۰۰ میلیارد تومان است که در طول یک سال نزدیک ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌شود اما در همین نظام بانکی ما ۲۳ نفر ۲۳۰۰۰ میلیارد تومان معوقه بانکی دارند یعنی چند برابر یارانه کل کشور در یک ماه و متأسفانه این پول در کار تولیدی هم وجود ندارد. این نابسامانی‌های بزرگ اقتصادی باید در اولویت اصلاحات اقتصادی باشد.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز خود غربی‌ها می‌گویند که با هر بشکه نفت ۱۲۰۰ دلار ارزش افزوده ایجاد می‌کنند ولی در کشور ما در سال ۹۱، ۳۹ میلیون یورو که بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان می‌شود برای واردات چوب بستنی خرج کردیم. آیا روستاهای خراسان جنوبی نمی‌توانند این چوب بستنی‌ها را تولید کنند؟وی با اشاره به اینکه ابزار سوم شیطان بعد از تردید و تحریم، تحریف است گفت: دشمنان ما می‌دانند از چه ضربه خورده‌اند و اسلام ناب و اندیشه متقی ولایت فقیه را عالم موفقیت ایران می‌دانند لذا است که مهم‌ترین ابزار دیگر که‌‌ همان تحریف است را دنبال می‌کنند.
 
دکتر جلیلی گفت: امروز انقلاب اسلامی در حمله گازنبری آمریکا و اسلام آمریکایی قرار گرفته است. امروز عمیق‌ترین روابط آمریکا با مرتجع‌ترین کشور‌ها است که حتی بوی دموکراسی را نفهمیده‌اند. متحجر‌ترین افکار، متحد مدرنیته متحجر شده است. امروز تکفیری‌ها و تحریمی‌ها متحد شده‌اند که جلوی انقلاب را بگیرند. جریان تکفیری و جریان مدرنیته تحریمی در مقابل خط مقاومت ایستاده‌اند.

وی ادامه داد: چرا وقتی شهید شهریاری در لیست تحریم شورای امنیت سازمان ملل قرار می‌گیرد، چندی بعد ترور می‌شود؟ چه ارتباطی بین تروریست‌ها و شورای امنیت وجود دارد؟
 
دکتر جلیلی در پایان گفت: اگر چنین شهدائی مثل شهریاری یا منتظر قائم تقدیم انقلاب کردیم، می‌دانیم که به واسطه این شهدا، خداوند هم اجازه نمی‌دهد که شیطان فعال مایشاء باشند. ان شاءالله حول محور ولایت فقیه و با استفاده از ظرفیت‌های مادی و معنوی و به واسطه توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفقیت‌های بیشتری برای همه ملت ما رقم خواهد خورد.

* حاشیه‎ها

- دکتر سعید جلیلی در ابتدای ورود به شهرستان فردوس با امام جمعه، فرماندار و برخی مدیران و چهره‌های شاخص این شهرستان دیدارهای جداگانه‌ای داشت

- جمعیت حاضر در محل سخنرانی جلیلی خارج از پیش بینی‌ها بود به نحوی که تعداد قابل توجهی از مردم، به جهت پرشدن صندلی‌های تدارک دیده شده، بر روی زمین و در مسیرهای بین صندلی‌ها نشسته بودند


- در جلسات مختلف با مسئولان و نیز اجتماع مردم گرد جلیلی، از او راجع به مذاکرات فعلی هسته‌ای و توافق ضعیف ژنو پرسش‌های بسیاری مطرح می‌شد که پاسخ دکتر جلیلی به آن‌ها سکوت و ارجاع آنان به فرمایشات امام خامنه‌ای بود.

نوع مطلب : تاکتیک، راهبردها، 
برچسب ها : دکتر جلیلی از یارانه مردم و اختلاس بعضی می گوید،
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


کانون فرهنگی شهید فراحی مسجد جامع شهرک امام حسین سلا م الله علیه در شیراز فضای مجازی را مجالی برای نشر اندیشه و فکر اسلامی می داند و در این راه با همکاری جوانان شهرک تصمیم به دفاع در عرصه ی جنگ نرم دارد.
تجربه ی جنگ سخت تحمیلی را با 14 شهید و 5 آزاده و 10 جانباز پشت سر دارد و برای آینده از این تجربه ی گرانقدر استفاده می کند تا در زمیته سازی ظهور فضای مجازی را نیز عطر آگین بوی شهیدان بهشتی کند.
این جهاد فکری را به یاری خدا با وصیت نامه فرمانده ی شهید پایگاه مقاومت شهید خورشیدی مسجد شروع می کند؛ وصیت نامه ی شهید کربلایی محمد علی فراحی، که زندگی این شیعه ی راستین امام علی سلام الله علیه، بسی درس ها برای شیرازی ها داشته و دارد.
در سالی که ولی امر مسلمین اقتصاد مقاومتی را مطرح نموده اند، الگوهای جهاد اقتصادی مشعل های راه جامعه ی اسلامی هستند که هنر ما در شناسایی و ارزیابی و الگو پذیری از آنهاست.
اگر به تاریخ اسلام و الگوهای معصوم اشاره کنیم ممکن است گفته شود که آنها کجا و ما کجا؟ ما که معصوم نیستیم؛ و اگر شهدای معاصر را اسطوره های دست نایافتنی بدانیم باز هم در الگو پذیری از آنها ممکن است بهانه تراشی کنیم و بگوییم که این اسطوره ها، دور از دسترس هستند.
اما در این مسیر کانون فرهنگی شهید فراحی از الگوهایی از جنس همین مردم فعلی شیراز برای زندگی مؤمنانه خواهد گفت.
فعلا بعنوان تبرک با وصیتنامه شهید شبها و روزهای قدر ماه مبارک رمضان (اردیبهشت سال 1365) شهید فراحی حال کنید؛ تا روز های آینده معلوم بشود که چرا مزد این شهید، شهادت در ایام شهادت مولا و مقتدایش بوده است. و این راز در روزها و صفحات آینده به فضل خدا و انشاء الله فاش خواهد شد.

مدیر وبلاگ : کانون فرهنگی شهید فراحی
Flag Counter
پیوندهای روزانه
نظرسنجی
شما نظر بدهید ما عمل می کنیم. از 31 موضوع مرتبط با شهیـد کربلایی محمد علی فراحی برای شما کدام گزینه جذاب تراست؟ رأی بیشتر تکمیل زود تر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Online User